POLITIKATË FUNDIT

Një tjetër shpërthim në veri

Para pak minutash ka ndodhur një tjetër shpërthim në pjesën veriore të Mitrovicës.

Derisa gazetarja e Tëvë1, Florijeta Dernjani po bëhej gati për një lidhje direkte nga Lagjja e Boshnjakëve është dëgjuar një shpërthim, që siç shihet edhe në video i bënë të reagojnë edhe policët të cilët ishin aty afër.

“Dëgjuam dhe ishim dëshmitarë të një shpërthimi që ndodhi në pjesën ku ndodhet Kodra e Minatorëve. Ishte një shpërthim i fortë, në këtë pjesë ka gjithashtu edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, dy deri në tre patrulla. Ne gjithashtu ishim edhe te pjesa e barrikadave në Rudar, situatë e qetë ishte edhe në atë pjesë. Aty po patrullonin pjesëtarë të KFOR-it, ndërkaq Policia e Kosovës nuk u pa duke patrulluar në atë pjesë të vendit”, deklaroi kështu gazetarja Florjeta Dërnjani.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Arrestohet polici shqiptar, vodhi 30 mijë euro gjatë kontrollit në një banesë


Kosovë-Shqipëri

Foshnja e lindur pa shenja jete në Spitalin e Pejës dyshohet se u fut në rrobalarëse


Kosovë-Shqipëri

Thaçi e Veseli mbesin në paraburgim, Specialja ua refuzon kërkesën për lirim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *