SPORTITË FUNDIT

Mesi e Di Maria mbeten në kamp, nuk shfrytëzojnë ditën e pushimit

Argentina's coach Lionel Scaloni, left, oversees an official training next to Lionel Messi and Angel Di Maria, right, on the eve of the quarterfinal World Cup soccer match between Argentina and the Netherlands in Doha, Qatar, Thursday, Dec. 8, 2022. (AP Photo/Jorge Saenz)

Lionel Mesi dhe Anhel Di Maria janë krejtësisht të fokusuar në finalen e Kupës së Botës. Kampionati Botëror 2022 po afron kah fundi, me finalen që luhet të dielën, mes Argjentinës dhe Francës. Para kësaj finale, Argjentina u dha një ditë pushimi të gjithë lojtarëve, për të takuar familjarët.

Sipas Gustavo Yarroch, përkundër faktit që lojtarët u liruan, Mesi dhe Di Maria nuk shfrytëzuan pushimin. Lojtarët patën mundësi të shkonin kudo me familjarët e tyre, por Mesi dhe Di Maria qëndruan në kamp. Anhel Di Maria po vazhdon rikuperimin dhe pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen e fundit.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

A do të luaj Benzema në finale? Përgjigjet trajneri i Francës


Sport

Franca në finalen e dytë rresht, ia ndal hovin Marokut


Sport

Milan po punon për rinovimin me Leao, shtohet presioni nga Chelsea

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *