POLITIKATË FUNDIT

Thaçi: Rusia po përpiqet ta destabilizojë rajonin (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në RMV, Menduh Thaçi, në një prononcim për gazetën LAJM, ka thënë se alarmet për bomba në Maqedoninë e Veriut dhe zhvillimet e fundit në veri të Kosovës janë përpjekje e Rusisë për të destabilizuar rajonin.

“Rusia pa diskutim. Kjo është kartë e hapur e Rusisë, dëshiron të tërheq vëmendjen prej agresionit që ka bërë në Ukrainë. Mendoj se agjenturat, mbeturinat e agjenturave ruse ende veprojnë në rajon. I inkurajoj institucionet që të jenë shumë më të vëmendshme”, tha Thaçi për gazetën LAJM.

MË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

KFOR: Të shmanget çdo përshkallëzim i ri


Maqedoni

Arrestohet një shtetas serb në Veles, i gjenden armë dhe municione


Kosovë-Shqipëri

Thaçi: Vuçiqi e ka të qartë se duhet ta njeh pavarësinë e Kosovës (Video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *