POLITIKATË FUNDIT

Mbyllen shkollat në veri për shkak të situatës së sigurisë

Mbyllen shkollat “deri në njoftimin e radhës”
Shkollat fillore dhe të mesme në komunat në veri të Kosovës nuk do të punojnë deri në njoftimin e radhës, për shkak të situatës aktuale të sigurisë, konfirmoi drejtori i shkollës fillore “Sveti Sava” në Mitrovicën e Veriut, Miodrag Jovanoviq, për Radion Evropa e Lirë.

Ai nuk dha detaje se deri kur nuk do të shkojnë nxënësit në shkollë, por vetëm tha se një vendim i tillë është marrë të dielën mbrëma.

“Me shumë gjasa” është marrë nga institucionet kompetente, tha ai.

Shkollat në mjediset serbe në veri të Kosovës funksionojnë nën sistemin e Serbisë.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Chollet dhe Escobar sot në Kosovë


Kosovë-Shqipëri

Bora e mbulon Podujevën (FOTO)


Kosovë-Shqipëri

Vuçiq: Serbët në Kosovë i pret një natë e vështirë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *