POLITIKA

Daut Haradinaj viziton veriun e Mitrovicës (FOTO)

Ish-gjenerali i Zonës Operative të Dukagjinit, Daut Haradinaj, njëherit anëtar i Kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj ka qëndruar në veri të Mitrovicës, saktësisht në një prej fshatrave të Zveçanit.

Kjo vizitë e tij është realizuar në ditën kur në pjesën veriore të vendit situata e sigurisë është mjaftë e tensionuar dhe kur Policia e Kosovës po përballet me sulme nga bandat kriminale atje.

Haradinaj publikoi edhe disa fotografi nga atje, ku tha se ishte një pasdite e veçantë në Boletin të Mitrovicës./Lajmi.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *