POLITIKATË FUNDIT

Takimi i thirrur nga Osmani, shtyhen zgjedhjet në veri më 30 prill

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, këtë të shtunë takoi krerët e partive politike lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve në komunat veriore të vendit.

Klankosova.tv merr vesh nga burime brenda takimit se mes pjesëmarrësve ka pasur pajtim që zgjedhjet që ishin paraparë të mbahen më 18 dhe 25 dhjetor të shtyhen për datën 30 të muajit prill.

Pjesë e këtij takimi ishte edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Serbët bllokojnë rrugët në Zveçan dhe Leposaviq


Kosovë-Shqipëri

Serbët lokalë mblidhen në Rudarë


Kosovë-Shqipëri

KQZ e gatshme për zgjedhjet në veri, certifikon edhe 14 kandidatë të LVV-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *