POLITIKATË FUNDIT

Sekuestrohen disa ton kokainë në Atlantik, policia spanjolle: Pas rrjetit fshihet celula e mafies shqiptare

jë operacion i kryer në Atlantik ka çmontuar një rrjet ndërkombëtar për trafikimin e lëndëve narkotike.

Policia spanjolle bën me dije se pas këtij rrjeti fshihet një celulë e mafies shqiptare me qendër Galician dhe Amerikën e Jugut.

Mësohet se autoritetet kanë ndaluar një anije, brenda së cilës u sekuestruan disa ton kokainë. Për pasojë janë arrestuar disa persona, numri i të cilëve dhe origjina nuk janë bërë ende publike./abcnews.al/

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

KQZ e gatshme për zgjedhjet në veri, certifikon edhe 14 kandidatë të LVV-së


Kosovë-Shqipëri

53 mijë euro dhe 10 mijë dollarë të falsifikuara tentuan t’i vënë në qarkullim, arrestohen dy të dyshuar në Ferizaj


Kosovë-Shqipëri

66.2% e qytetarëve në Shqipëri kanë ulur konsumin dhe shpenzimet për shkak të krizës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *