SPORTITË FUNDIT

Xherdan Shaqiri lë pa tekst gazetarin serb

Serbëve nuk u del inati me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, të cilën janë personazhet që kanë dhënë kontribut të rendësishëm në eliminimin e kombëtares së Serbisë nga Europiani në 2018 dhe nga Botërori në 2022.

Gazetarët serbë kanë gjetur momentin e vështirë pas humbjes së Zvicrës 6-1 me Portugalinë për t’u hakmarrë ndaj Shaqirit.

Gjatë një konference për shtyp pa ndeshjes, Shaqiri është pyetur nga një gazetar serb i “Telegraf” se përse i kishte provokuar tifozët serbë duke marrë përgjigjen epike: Miku im, unë ju kam bërë dy gola (duke rikujtuar edhe atë në Europian).

Pse i provokuat tifozët serbë?

(Buzëqesh) Miku im, shënova, bëra punën time. Shënova dy gola! (Referuar golit që shënoi ndaj serbëve në 2018)

Puna jote nuk është të provokosh…

Kam shënuar dy gola, dy…

Keni humbur 6-1, pse po qeshni akoma?

Çfarë duhet të bëj, qaj?

Po.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Kjo është data kur do të kthehet Ibrahimovic


Sport

Barca nuk dëshiron ta shesë Depayin në janar


Sport

Rabiot dëshiron largimin nga Juventusi: Dua të luaj në Premier Ligë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *