POLITIKATË FUNDIT

I kërkuar ndërkombëtarisht për trafik droge, arrestohet 21-vjeçari në Patos

Kapet në Patos dhe vihet në pranga, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, 21-vjeçari i kërkuar ndërkombëtarisht për trafikim të lëndëve narkotike.

Shërbimet e Policisë Fier, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, në bashkëpunim me Interpol Tirana, mbështetur dhe nga inteligjenca informative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Provizor”, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, i shtetasit: M. I., 21 vjeç, banues në Patos.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Laquila-s, Itali, me vendimin e datës 19.05.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Roma, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Ndalohet një i dyshuar për kërcënimin e Zana Avdiut


Kosovë-Shqipëri

Aksident me fatalitet në rrugën Arllat-Malishevë, një i vdekur e pesë të lënduar


Kosovë-Shqipëri

Sekuestrohet 42 mijë litra alkool në Hoçë të Madhe të Rahovecit, Dogana: Afarist i paregjistruar që nuk i nënshtrohet as kontrolleve sanitare e higjienike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *