SPORTITË FUNDIT

Blick: 70 për qind nuk e dëshirojnë Xhakën si kapiten të Zvicrës

Granit Xhaka ishte ylli dhe njëri prej lojtarëve më të dalluar te Kombëtarja e Zvicrës, por njëjtë nuk po mendojnë një pjesë e tifozëve zviceran.

Gazeta më e madhe në Zvicër “Blick” ka hartuar një pyetësor, ku ka pyetur lexuesit “A duhet t’i hiqet shiriti i kapitenit Granit Xhakës”.

Deri më tani kanë votuar 28 mijë persona, ku 70 për qind e tyre nuk e shohim më Xhakën si kapiten të tyre.

Ky sondazh është publikuar në orën 17:00.

Xhaka në ndeshjen ndaj Serbisë, bëri bujë me lojë brenda dhe jashtë fushës, madje duke edhe u përplasur me futbollistët serbë. /Klankosova.tv.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Xherdan Shaqiri lë pa tekst gazetarin serb


Sport

Kjo është data kur do të kthehet Ibrahimovic


Sport

Barca nuk dëshiron ta shesë Depayin në janar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *