SPORTITË FUNDIT

Daniel Ricciardo do të kthehet te Red Bull, si pilot rezervist

Christian Horner ka konfirmuar së fundmi edhe një herë kthimin e Daniel Ricciardo te Red Bull dhe vendimin për të ri-nënshkruar me të.
Shefi i Red Bull, Horner ka thënë me shaka së fundmi se Christian Horner bëri ‘budallallëk’ kur vendosi të largohej nga Red Bull në fundin e sezonit 2018.

Piloti australian do të kthehet në vitin 2023 te Red Bull për të marrë rolin e pilotit rezervist, dhe Horner shpjegoi se si erdhën deri te ky vendim.

“Daniel bashkohej me ne si tinejxher dhe u rrit me skuadrën këtu. Ai pati disa suksese këtu me ne, pastaj bëri një budallallëk dhe shkoi për të vozitur me disa skuadra tjera dhe s’i funksionoi kurrë”, ka thënë Horner, përcjell lajmi.net.

“Por Danieli është një personalitet kaq i madh dhe një personazh i madh. Ne menduam se ishte e drejtë ta kthenim atë në ekip – dhe sigurisht në promovim, ai ka buzëqeshjen më të madhe në Formula 1. Për të, ai do të jetë në gjendje të kthehet në duke u argëtuar dhe rizbuluar kënaqësinë e të qenit pilot i Formula 1, në vend të stresit që ka pasur gjatë dy viteve të fundit”, shtoi ai.

Ricciardo ishte së fundmi pjesë e skuadrës së McLaren, në një aventurë që mbetet për t’u harruar.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

​Ronaldo me paralajmërim për Zvicrën


Sport

Shaw: Do të ishim naivë nëse ruhemi vetëm nga Kylian Mbappe


Sport

Shaqiri s’kursehet në lëvdata për veten: Jam lojtar i ndeshjeve të mëdha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *