SPORTITË FUNDIT

Arsenali krenohet me paraqitjen e Xhakës në Botëror

Portugalia është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Portugezët triumfuan 6:1 ndaj Zvicrës në 1/8 e finales, duke dominuar totalisht ndeshjen, shkruan Gazeta Express.

Kësisoj, ka marrë fund edhe rrugëtimi i tre shqiptarëve që luajnë për Zvicrën, Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Ardon Jasharit.

E klubi i Xhakës, Arsenali është krenuar me rrugëtimin e tij në këtë Botëror.

“Krenar për rrugëtimin e Granitit tonë në Kupën e Botës”, shkruhej në postimin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *