POLITIKATË FUNDIT

Iu dha lamtumira e fundit futbollistit Erion Kajtazi

Sot në fshatin Zasellë të Mitrovicës, në prani të familjarëve, bashkëlojtarëve, shokëve, trajnerëve e mësimdhënësve, drejtuesve të institucioneve dhe qytetarëve të shumtë, iu dha lamtumira e fundit futbollistit 17-vjeçar të FC “Trepça’89” dhe Kombëtares U17, Erion Kajtazi, i cili të shtunën ndërroi jetë në fushën e gjelbër, pas një ataku në zemër.
Erioni u përcoll mes lotësh e dhembjesh jo vetëm nga familja, por edhe të gjithë ata që ishin të pranishëm në ceremoninë e varrimit.

Në ceremoninë e varrimit ishte i pranishëm edhe kryetari i FFK, Agim Ademi i cili në fjalën e tij emocionuese theksoi se ikja e hershme e Erionit është një dhembje e madhe për familjen dhe humbje e madhe për futbollin e Kosovës.

Erioni vlerësohej si njëri prej lojtarëve më të talentuar të gjeneratës së tij dhe i gatshëm për të bërë karrierë në futbollin evropian.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Rama: Nëse Serbia s’do të jetë në Samit do të jetë katastrofë për ata dhe Vuçiqin


Kosovë-Shqipëri

Pacolli: Nëse dënohet Xhaka nga FIFA, do t’ia paguaj personalisht gjobën


Kosovë-Shqipëri

Kurti: Unë jam student i Demaçit, Vuçiq student i Sheshelit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *