POLITIKATË FUNDIT

Kurti befason me deklaratën “Më keni bo Kryeministër, ma mirë me u pas bo kryeprokuror”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka befasurar me deklaratën e tij, ku thotë se ‘më keni bo kryeministër, më mirë me u pa bo kryeprokuror’.

Këtë deklaratë Kurti e ka bërë gjatë një takimi, ndërsa videoja është publikuar nga Lëvizja Vetëvendosje në faqen e tyre zyrtare në Facebook.

Në këtë video, Kurti dëgjohet duke thënë se prokuroria dhe gjyqësia duhet të funksionojnë si duhet.

“Secilën ditë që po vazhdojë si kryeministër shpeshherë edhe duke e dëgju ministrin Hekuran po më duket që hala më e rëndësishme kish me qenë me u pa bo kryeprokuror. Po une kryeprokuror s’muj me u bë, a kryeministër m’keni bë ju, a kryeprokuror s’muj me u bo. Se për të ecë mbarë po nuk funksionoj edhe prokuroria edhe gjyqësia qysh duhet do të vonohemi shumë. Se këta me na nalë s’mujnë. Po, me na vonu po, ama gjithnjë e më pak e unë jom optimist që edhe në këtë pengesë ja dalim bashkë sikurse në të tjerat”.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Abdixhiku dhe eurodeputeti Mandl diskutojnë për zgjedhjet në veri


Kosovë-Shqipëri

Eurodeputeti holandez: Krishtlindjet vijnë me lajme të mira për Kosovën


Kosovë-Shqipëri

Begaj: I kërkova Papa Françeskut që Vatikani të njohë Kosovën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *