POLITIKATË FUNDIT

Abdixhiku dhe eurodeputeti Mandl diskutojnë për zgjedhjet në veri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka takuar sot eurodeputetin Lukas Mandl dhe anëtarët e misionit përcjellës të zgjedhjeve të BE-së (EFM) në Kosovë, ku kanë diskutuar për situatën aktuale politike në vend, veçanërisht për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri.

Sipas një njoftimi të LDK-së, gjatë këtij takimi u diskutua për reformën zgjedhore, me ç’rast Abdixhiku shprehu gatishmërinë e LDK-së për të dhënë kontributin e saj gjatë këtij procesi.

“Përfshirja e grave dhe të rinjve, si dhe avancimi i rolit të tyre brenda LDK-së dhe përtej ishte edhe një prej temave me interes gjatë këtij takimi”, thuhet në njoftim.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Eurodeputeti holandez: Krishtlindjet vijnë me lajme të mira për Kosovën


Kosovë-Shqipëri

Begaj: I kërkova Papa Françeskut që Vatikani të njohë Kosovën


Kosovë-Shqipëri

Zhduken 20 për qind e fëmijëve emigrantë shqiptarë që u strehuan nga një qendër në Angli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *