SPORTITË FUNDIT

Tottenham duan kartonin e Dumfries, Interi këkron 30 milionë euro

Denzel Dumfries vazhdon të jetë në mesin e lojtarëve më të pëlqyer në treg.
Mbrojtësi i krahut të djathtë, Dumfries lidhet me një largim të mundshëm nga skuadra e Inter.

Sipas raportimeve të ‘Football Italia’, skuadra e Spurs janë të interesuar për të marrë shërbimet e tij, përcjell lajmi.net.

Inter i kanë kërkuar skuadrës londineze të paguajnë 30 milionë euro për shërbimet e holandezit.

‘Nerazzurri’ janë të hapur ta shesin lojtarin qysh në merkaton e janarit.

Skuadra e Inter është në nevojë të rritë fondet e klubit. Kjo është arsyeja pse ata po kërkojnë blerës për Dumfries.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Mediumi anglez: Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është i interesuar të blejë Man Utd


Sport

PSG do t’i ofrojë Messit zgjatje të kontratës pas Kupës së Botës


Sport

Szczesny pret dënim nga FIFA për të dhe Messin – tregon për bastin që e vunë gjatë ndeshjes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *