ROZËTË FUNDIT

“Kosova dhe Zelanda kanë shumë ngjashmëri”, Taika Waititi flet për martesën me Rita Orën

Partneri i Rita Orës, Taika Waititi, ka treguar se aktori Robert Pattinson i ka prezantuar dyshen për herë të parë, një miqësi që më pas lulëzoi në një romancë.
Regjisori, 47 vjeç, i cili u martua me këngëtaren, 32 vjeçe, në fillim të këtij viti, tregoi se ai e njihte interpretuesen e hitit “Hot Right Now” për tri vjet përpara se të fillonin lidhjen në vitin 2021.

Duke folur gjatë një intervistë për BBC-në, Taika tha se lidhja e tij dhe Ritës funksionon sepse ata ishin ‘miqtë më të mirë’ përpara se romanca e tyre të lulëzonte, shkruan DailyMail.

I pyetur për takimin e tyre të parë, Taika i tha Louis: “Ne në fakt e kemi njohur njëri-tjetrin prej vitesh, përpara se të bashkoheshim”.

“Të gjithë mendojnë se jemi takuar në Australi vitin e kaluar. E dini kush e solli në shtëpinë time? Robert Pattinson. Ai e solli atë”.

“Ne vijmë nga vende të ndryshme të botës, ajo është nga Kosova dhe unë nga Zelanda e Re, ato janë shumë larg njëra-tjetrës, por prejardhja jonë ishte mjaft e ngjashme”.

“Ne të dy u rritëm të varfër në familjet e klasës punëtore, babai i saj zotëronte pijetore dhe ajo rrinte shumë në pijetore kur ishte fëmijë dhe mamaja ime punonte në bare dhe shumë nga familja ime kënaqej në bare, kështu që unë isha në bare shumë si fëmijë”, deklaroi aktori dhe regjisori i njohur.

“Sfondi i popullatës zelandeze është mjaft i ngjashëm me komunitetin kosovar, pasi ndjeshmëritë tona janë mjaft të përafruara, mendoj”, tha ai.

E pyetur nëse Rita ka parë ndonjë nga filmat e tij, Taika, i cili më parë ka qenë regjisor i “Thor Ragnarok” dhe “Jojo Rabbit”, tha: “Nuk më intereson nëse i ka parë gjërat e mia tani, mamaja ime ka parë gjërat e mia dhe i pëlqen, mjafton”.

Duke folur për jetën e saj private, ajo i tha Louis: “Unë e dua dashurinë, më pëlqen të jem e dashuruar, është e mrekullueshme dhe kaq argëtuese”.

“Kush nuk e do dashurinë? Unë e jetoj jetën në maksimum. Unë jam një person jashtëzakonisht e pasionuar kur bëhet fjalë për dashurinë, por nuk e bazoj jetën time në marrëdhënie”.

Rita vazhdoi: “Shiko, ne jemi femra. Burrat nuk pyeten: ‘Oh, ju keni pasur 100 të dashur apo femra’. Ndonjëherë e bëjnë, por në shumicën e rasteve nuk e bëjnë. Ajo vjen me territorin, është pjesë e botës në të cilën je”.

Ajo tregoi gjithashtu se si “gjithmonë ka ëndërruar të martohej” që kur ishte fëmijë, mes martesës së saj sekrete me bashkëshortin Taika.

Thuhet se Rita u martua me regjisorin, 47 vjeç, në një ceremoni private këtë verë dhe megjithëse nuk e ka konfirmuar kurrë në mënyrë eksplicite martesën – miqtë e saj të ngushtë e kanë bërë.

Rita dhe Taika filluan lidhjen në mars të vitit 2021, përpara se të bënin paraqitjen e tyre të parë publike në gushtin e atij viti.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


ShowBiz

Getinjo pas rastit në QKUK: Mos na shtini krejt burrave me një thes


ShowBiz

Mozzik është dëgjuar mbi 92 milionë herë në “Spotify” për vitin 2022


ShowBiz

A është në lidhje Morena Taraku?- Tregon vetë ajo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *